Most recent videos

Loading...

Friday, February 5, 2010

! هشدار مادران عزادار ایران: اعدام را بس كنيد

گروه مادران عزادار با انتشار بیانیه ای اعلام کرد در صورت ادامه روند خشونت بار حکومت جمهوری اسلامی در صدور و اجرای حکم اعدام فرزندان ایرانی، با اعتراض گسترده تری روبرو خواهد شد.


خبرگزاری هرانا - حقوق زندانیان: بیانیه ماران عزادار که روز گذشته منتشر شد، با اشاره به کشتار جوانان ایرانی چه در زندان و چه در خیابان می پرسد: "آيا سزاوار است ما مادران در همه عرصه هاي تاريخي شاهد فنا شدن فرزندان خود باشيم؟ چه كساني ما مادران را محكوم به اين مرگ تدريجي كرده است كه هميشه در سوگ عزيزان خود بنشينيم؟ مگر خواست فرزندان ما در طول سي و يك سال گذشته چه بوده است؟"

به گزارش روز، بیانیه مادران عزادار به روند سی ساله اعمال خشونت حکومت نیز ایران اشاره دارد: "ما مادران امروز، دختران ديروز ايران ايم كه در روزها و ماه هاي انقلاب 57 فعالانه شركت داشتيم. آيا سزاوار است كه پس از گذشت سي و يك سال از انقلاب، همچنان شاهد اعدام فرزندان خود باشيم؟ اين سئوال همه ما مادران ايراني است."

در این بیانیه همچنین به اعتراض مدنی مادران اشاره شده و آمده است: "ما مادران عزادار كه به صورت خودجوش در طول 7ماه گذشته شنبه ها در پارك لاله و ساير پارك ها و اماكن عمومي ديگر با حضور فعال خود كشتارها و بازداشت ها را محكوم كرده و خواستار پايان بخشيدن به اين اعمال غير انساني و غير قانوني بوده ايم، امروز با اعدام فرزندان خود روبرو هستيم."

مادران عزادار در محکومیت اعدامهای اخیر، معترضانه به حکومت ایران هشدار داده اند که:

"ما مادران عزادار ايراني، كليه اعمال غير انساني و غير قانوني فوق را محكوم مي كنيم و هشدار مي دهيم اگر مسئولان به خواست مادران ايران زمين توجه نكنند و همچنان به اين اعمال خشونت بار ادامه دهند، با اقدامات اعتراضي گسترده تري روبرو خواهند شد. ما مادران عزادار ضمن تكرار خواسته هاي خود، «آزادي زندانيان عقيدتي"» و «محاكمه آمران و عاملان كشتار فرزندانمان»، از تمام مردم ايران و جهان مي خواهيم كه از جوانان ما به صورت گسترده حمايت و از انجام اين چنين اعمال بيرحمانه ای به هر طريق ممكن جلوگيري كنند.زندگي ما به حيات فرزندانمان بستگي دارد. نگذاريم فجايع تاريخي دهه 60 دوباره تكرار شود."

No comments:

Post a Comment